100 urodziny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

8 grudnia 2020 roku to święto wyjątkowe – 100 urodziny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Jak co roku, świętowanie rozpoczęło się od tradycyjnego podniesienia bandery na budynku głównym Uczelni o godzinie 8:00.

W dniu 8 grudnia 2020 roku o godz. 9:00 w Kościele oo. Redemptorystów w Gdyni, mieszczącym się przy ul. Portowej 2 odbyła się msza św. pod przewodnictwem Biskupa Zbigniewa Zielińskiego w intencji studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uczelni. Po mszy św. Jego Magnificencja Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit odsłonił pamiątkową tablicę z okazji 100. rocznicy utworzenia Szkolnictwa Morskiego w Polsce.

W dniu 8 grudnia 2020 roku o godz. 11:00 odbyło się uroczyste, otwarte posiedzenie Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okazji tradycyjnego Święta Szkoły i 100 rocznicy polskiego szkolnictwa morskiego.

O godzinie 15:00 miało miejsce złożenie wieńca na wodach Zatoki Gdańskiej z pokładu statku szkolnego “Horyzont II”.

W czasie Posiedzenia Senatu wręczono odznaczenie „Zasłużony dla Szkolnictwa Morskiego”, „Zasłużony dla Uniwersytetu Morskiego” oraz „Zasłużony Pracownik Uniwersytetu Morskiego” osobom, które przyczyniły się do rozwoju Uniwersytetu Morskiego i szkolnictwa morskiego. Odznaczenia te przyznał Jego Magnificencja Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adam Weintrit.